Peeling kawitacyjny

    Aby mieć gładką i całkowicie oczyszczoną twarz, potrzebujesz odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry oraz zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest peeling galwaniczny, który pomoże Ci dokładnie oczyścić skórę i odświeżyć ją.

    Czym jest peeling kawitacyjny  i jak działa?

    Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który głęboko oczyszcza skórę, zwłaszcza z martwych komórek naskórka. Dzięki specjalnym urządzeniom wykorzystywanym podczas zabiegu, skóra twarzy jest oczyszczana znacznie głębiej niż w przypadku domowych peelingów.  Martwe komórki skóry zostają na twarzy tworząc nieestetyczny wygląd. Proces złuszczania naskórka występuje u każdego z nas.  Z tego powodu ważne jest regularne wykonywanie zabiegu złuszczania skóry, aby mogła ona promienieć pięknym i zdrowym wyglądem. Do tego właśnie służy peeling kawitacyjny. 

    Oczyszczanie dzieli się na kilka etapów. Pierwszy z nich to usunięcie całego makijażu z twarzy. W tym celu można użyć płynu micelarnego lub specjalnego żelu.

    Następnie na twarz nakładany jest preparat lub serum. Ich zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie produktu nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy. Po takim przygotowaniu kosmetyczka przystępuje do wykonania peelingu.

    Podczas zabiegu wykorzystuje się kawitację. Jest to proces, w którym ciecz pod wpływem niskiego ciśnienia zamienia się w gaz. Dodatkowo urządzenie, które wykonuje zabieg kawitacji wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Powodują one, że w kontakcie z nawilżoną skórą tworzą się niewielkie bąbelki. Bąbelki rozbijają się i usuwają stare, martwe komórki skóry. 

    Specjalna mała szpatułka, w którą wyposażone jest urządzenie służy do przekazywania fal dźwiękowych w głąb skóry. Po zabiegu peelingu kawitacyjnego twarz jest ponownie głęboko nawilżona odpowiednio dobranymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Zabieg ultradźwiękowy na twarz jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania możesz odczuwać jedynie lekkie mrowienie lub łaskotanie.

    W jakich przypadkach należy przeprowadzić peeling kawitacyjny?

    Zabieg peelingu kawitacyjnego zalecany jest dla osób:

    • które mają tłustą cerę,
    • mają przebarwienia lub ciemne plamy na twarzy,
    • cierpią na trądzik
    • mają cienie pod oczami, 
    • chcą poprawić jędrność skóry, 
    • chcą nadać skórze blask,
    • mają już zmarszczki.

    Nieinwazyjny charakter peelingów kawitacyjnych sprawia, że są one świetną opcją dla wielu osób. Można śmiało powiedzieć, że kobiety w ciąży i osoby z chorobami serca powinny unikać tego zabiegu. Niektóre inne warunki, na które należy zwrócić uwagę, to pacjenci z rakiem, problemami z tarczycą, epilepsją lub ci z rozrusznikiem serca.

    Ponieważ nieinwazyjność jest cechą zabiegu peelingu kawitacyjnego,  lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa. Zabiegu nie zaleca się kobietom w ciąży, nie wykonuje się go również u pacjentów z chorobami nowotworowymi, chorobami układu krążenia, chorobami tarczycy, epilepsją oraz u pacjentów, którzy mają rozrusznik serca.

    W jaki sposób wykonuje się zabieg?

    Niezależnie od miejsca na twarzy, zabieg kawitacji przeprowadzany jest na jej całej powierzchni. Szczególną uwagę zwraca się na obszary problemowe, takie jak czoło, nos i broda.

    Wiele kobiet pyta jak często powinno się wykonywać peeling kawitacyjny. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów co 10 dni. Jednak ilość i częstotliwość zabiegów zazwyczaj ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Przed zabiegiem kosmetycznym specjalista powinien przeprowadzić ankietę, aby określić rzeczywiste potrzeby skóry.

    Czy peeling kawitacyjny może być skutecznym zabiegiem?

    Peeling i rezultaty, które osiąga się po jego wykonaniu, sprawiają, że cieszy się on popularnością. Zastosowanie pełnej serii zabiegów zaleconych przez specjalistę pozwala na utrzymanie długotrwałych efektów.

     Dzięki falom dźwiękowym i delikatnym wibracjom, skóra podczas zabiegu jest dodatkowo energetyzowana. Ponadto peeling ultradźwiękowy usuwa bakterie i pomaga w walce z trądzikiem. Do innych efektów działania ultradźwięków na twarz należą:

    • dokładne usunięcie martwego naskórka,
    • ujędrnienie skóry,
    • spłycenie zmarszczek.
    • głębokie oczyszczenie skóry,
    • odżywienie skóry,
    • rozjaśnienie przebarwień,
    • pobudzenie krążenia krwi.

    Sprawdź też: Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg? 

    Powiązane wpisy

    Zapalenie mieszków włosowych

    Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno kobiety, jak...

    Komentarze

    Zobacz także

    Zapalenie mieszków włosowych

    Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno...

    Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

    Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy....

    Peeling kawitacyjny

    Aby mieć gładką i całkowicie oczyszczoną twarz, potrzebujesz odpowiednich...