test

  Peeling kawitacyjny

  Aby mieć gładką i całkowicie oczyszczoną twarz, potrzebujesz odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry oraz zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest peeling galwaniczny, który pomoże Ci dokładnie oczyścić skórę i odświeżyć ją.

  Czym jest peeling kawitacyjny  i jak działa?

  Peeling kawitacyjny to nieinwazyjny zabieg kosmetyczny, który głęboko oczyszcza skórę, zwłaszcza z martwych komórek naskórka. Dzięki specjalnym urządzeniom wykorzystywanym podczas zabiegu, skóra twarzy jest oczyszczana znacznie głębiej niż w przypadku domowych peelingów.  Martwe komórki skóry zostają na twarzy tworząc nieestetyczny wygląd. Proces złuszczania naskórka występuje u każdego z nas.  Z tego powodu ważne jest regularne wykonywanie zabiegu złuszczania skóry, aby mogła ona promienieć pięknym i zdrowym wyglądem. Do tego właśnie służy peeling kawitacyjny. 

  Oczyszczanie dzieli się na kilka etapów. Pierwszy z nich to usunięcie całego makijażu z twarzy. W tym celu można użyć płynu micelarnego lub specjalnego żelu.

  Następnie na twarz nakładany jest preparat lub serum. Ich zadaniem jest głębokie nawilżenie skóry. Nakładanie produktu nawilżającego może być połączone z przyjemnym masażem twarzy. Po takim przygotowaniu kosmetyczka przystępuje do wykonania peelingu.

  Podczas zabiegu wykorzystuje się kawitację. Jest to proces, w którym ciecz pod wpływem niskiego ciśnienia zamienia się w gaz. Dodatkowo urządzenie, które wykonuje zabieg kawitacji wykorzystuje fale ultradźwiękowe. Powodują one, że w kontakcie z nawilżoną skórą tworzą się niewielkie bąbelki. Bąbelki rozbijają się i usuwają stare, martwe komórki skóry. 

  Specjalna mała szpatułka, w którą wyposażone jest urządzenie służy do przekazywania fal dźwiękowych w głąb skóry. Po zabiegu peelingu kawitacyjnego twarz jest ponownie głęboko nawilżona odpowiednio dobranymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Zabieg ultradźwiękowy na twarz jest bezbolesny, a podczas jego wykonywania możesz odczuwać jedynie lekkie mrowienie lub łaskotanie.

  W jakich przypadkach należy przeprowadzić peeling kawitacyjny?

  Zabieg peelingu kawitacyjnego zalecany jest dla osób:

  • które mają tłustą cerę,
  • mają przebarwienia lub ciemne plamy na twarzy,
  • cierpią na trądzik
  • mają cienie pod oczami, 
  • chcą poprawić jędrność skóry, 
  • chcą nadać skórze blask,
  • mają już zmarszczki.

  Nieinwazyjny charakter peelingów kawitacyjnych sprawia, że są one świetną opcją dla wielu osób. Można śmiało powiedzieć, że kobiety w ciąży i osoby z chorobami serca powinny unikać tego zabiegu. Niektóre inne warunki, na które należy zwrócić uwagę, to pacjenci z rakiem, problemami z tarczycą, epilepsją lub ci z rozrusznikiem serca.

  Ponieważ nieinwazyjność jest cechą zabiegu peelingu kawitacyjnego,  lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa. Zabiegu nie zaleca się kobietom w ciąży, nie wykonuje się go również u pacjentów z chorobami nowotworowymi, chorobami układu krążenia, chorobami tarczycy, epilepsją oraz u pacjentów, którzy mają rozrusznik serca.

  W jaki sposób wykonuje się zabieg?

  Niezależnie od miejsca na twarzy, zabieg kawitacji przeprowadzany jest na jej całej powierzchni. Szczególną uwagę zwraca się na obszary problemowe, takie jak czoło, nos i broda.

  Wiele kobiet pyta jak często powinno się wykonywać peeling kawitacyjny. W celu uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów co 10 dni. Jednak ilość i częstotliwość zabiegów zazwyczaj ustalana jest indywidualnie w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Przed zabiegiem kosmetycznym specjalista powinien przeprowadzić ankietę, aby określić rzeczywiste potrzeby skóry.

  Czy peeling kawitacyjny może być skutecznym zabiegiem?

  Peeling i rezultaty, które osiąga się po jego wykonaniu, sprawiają, że cieszy się on popularnością. Zastosowanie pełnej serii zabiegów zaleconych przez specjalistę pozwala na utrzymanie długotrwałych efektów.

   Dzięki falom dźwiękowym i delikatnym wibracjom, skóra podczas zabiegu jest dodatkowo energetyzowana. Ponadto peeling ultradźwiękowy usuwa bakterie i pomaga w walce z trądzikiem. Do innych efektów działania ultradźwięków na twarz należą:

  • dokładne usunięcie martwego naskórka,
  • ujędrnienie skóry,
  • spłycenie zmarszczek.
  • głębokie oczyszczenie skóry,
  • odżywienie skóry,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • pobudzenie krążenia krwi.

  Sprawdź też: Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg? 

  Powiązane wpisy

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi? Od olejku...

  Komentarze

  Zobacz także

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi?...

  Zapalenie mieszków włosowych

  Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno...

  Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

  Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy....