test

  Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

  Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy. Wykonywany jest w gabinecie lub w domu przy użyciu drgań ultradźwiękowych, które poprzez oscylacje powodują powstanie fali kawitacyjnej. Fale ultradźwiękowe i woda tworzą bąbelki, które pękają i przebijają martwe komórki skóry. Dzięki temu delikatnemu zabiegowi (jeśli jest wykonywany regularnie, zgodnie ze wszystkimi instrukcjami) można usunąć nie tylko zrogowaciałego naskórka ale również wspomóc walkę z trądzikiem. Zabieg przeznaczony jest również dla osób z przetłuszczającą się cerą. Dobrze sprawdzi się również u osób z wrażliwą i naczynkową cerą.  Kiedy wiec można zastosować peeling kawitacyjny w domu a kiedy odwiedzić gabinet kosmetyczny? 

  Pierwszym krokiem w utrzymaniu zdrowej skóry jest jej oczyszczenie. Oprócz produktów kosmetycznych, które usuwają lub oczyszczają skórę, istnieją również profesjonalne i domowe urządzenia kosmetyczne. W tej kategorii znajduje się peeling kawitacyjny. W jaki sposób wykonuje się zabieg? Jakie są jego efekty? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

  Co to jest peeling kawitacyjny?

  Peeling kawitacyjny to bezbolesny, nieinwazyjny sposób na złuszczenie martwych komórek naskórka (złuszczenie skóry), usunięcie nadmiaru sebum, pozbycie się zaskórników i usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Wykonywany regularnie pomaga zachować gładką i świeżą skórę bez widocznego trądziku i innych zmian skórnych. Umożliwia głębszą penetrację składników aktywnych w produktach do pielęgnacji skóry. Dodatkowo pobudza mikrokrążenie i zapewnia odpowiednie dotlenienie komórkowe. 

  Peeling kawitacyjny jest coraz częściej wybieranym zabiegiem kosmetycznym. Co jest tego przyczyną?  Prawdopodobnie głównymi czynnikami jest brak rekonwalescencji, natychmiastowa poprawa stanu skóry oraz stosunkowo niski koszt zabiegu (około 150-200 zł). Zabieg poprzedzony jest demakijażem, a w niektórych przypadkach wapozonem (urządzenie do waporyzacji skóry, np. twarzy, szyi, ramion, celem jest nawilżenie skóry) lub maską rozpulchniającą pory.

  Dostępność urządzeń do domowego użytku peelingu kawitacyjnego na rynku jest coraz większa. Cena takiego urządzenia nie przekracza 150 zł i można zakupić go w każdym sklepie z sprzętem domowym. Nie trzeba więc umawiać się do kosmetyczki. Jeżeli używany będzie  według zaleceń producenta, przy odpowiednich parametrach, zgodnych z instrukcją pozwoli na regularne oczyszczanie skóry w domowym zaciszu. Należy jednak pamiętać, że efekty  wykonanego zabiegu w domu mogą różnić się od tego wykonanego w  gabinecie. 

  Sprawdź: Czym jest peeling kawitacyjny  i jak działa?

  Peeling kawitacyjny z sonoforezą

  Najlepsze efekty uzyskuje się zazwyczaj przy zabiegach wieloetapowych. Łączenie procedur jest obecnie normą zarówno w medycynie estetycznej jak i w gabinetach kosmetycznych. W przypadku skóry, która wymaga oczyszczenia i rewitalizacji, doskonałym zabiegiem jest peeling kawitacyjny z sonofrezą. Peeling usunie martwy naskórek i oczyści pory, a sonoforeza  za pomocą ultradźwięków, wtłoczy w głąb skóry substancje aktywne podane w formie ampułki pielęgnacyjnej.

  Dla kogo peeling kawitacyjny? 

  Ze względu na łagodne złuszczanie, każdy rodzaj skóry nadaje się do wykonania peelingu. Efektem kawitacji dla skóry tłustej i mieszanej jest przede wszystkim regulacja wydzielania sebum oraz oczyszczenie porów z zanieczyszczeń i zaskórników. Z kawitacji skorzystają również osoby z dużymi, zatkanymi porami lub cierpiące na trądzik pospolity. Przede wszystkim nastąpi oczyszczenie oraz wygładzenie cery. Z racji braku mechanicznego ścierania zabieg jest całkowicie bezpieczny dla skór naczyniowych i wrażliwych. Czy peeling kawitacyjny jest dla osób z cerą dojrzałą? Jak najbardziej tak! Usuwa martwy naskórek, poprawia wchłanianie substancji aktywnych znajdujących się w preparatach kosmetycznych.

  Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

  Ponieważ nieinwazyjność jest cechą zabiegu peelingu kawitacyjnego,  lista przeciwwskazań nie jest zbyt długa. Zabiegu nie zaleca się:

  • kobietom w ciąży,
  • u pacjentów z chorobami nowotworowymi,
  • u osób z  chorobami układu krążenia, 
  • z  epilepsją 
  • pacjentów, którzy mają rozrusznik serca,
  • u osób z opryszczką,
  • z osteoporozą,
  • choroby gruczołu tarczowego: m.in. choroba Hashimoto, nadczynność i niedoczynność tarczycy.

  Jak często wykonywać peeling kawitacyjny?

  W zależności od typu cery, zabieg może być wykonywany:

  • cera mieszana i tłusta – raz w tygodniu, przez okres dwóch miesięcy, aby następnie wydłużyć okres międzyzabiegowy do 2.–4. tygodni;
  • cera sucha i normalna – zabieg raz w miesiącu.

  Wskazaniem do regularnego wykonywania peelingu kawitacyjnego są również pozapychane pory, zaskórniki, nadmiar sebum.

  Peeling kawitacyjny – efekty niepożądane

  Działanie peelingu kawitacyjnego jest delikatne i mało inwazyjne. Jak w przypadku każdego innego zabiegu, może powodować efekty uboczne. Głównie występować może krótkotrwałe, silne zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry. Ulgę przynoszą wtedy preparaty pielęgnacyjne o działaniu kojącym i wyciszającym. 

  Poprzedni artykułPeeling kawitacyjny
  Następny artykułZapalenie mieszków włosowych

  Powiązane wpisy

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi? Od olejku...

  Komentarze

  Zobacz także

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi?...

  Zapalenie mieszków włosowych

  Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno...

  Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

  Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy....