test

  Mikrodermabrazja – rodzaje, efekty

  Zabieg mikrodermabrazji to zabieg kosmetyczny, który polega na mechanicznym usunięciu rogowej warstwy skóry. Pozwala na pozbycie się martwych keratynocytów, dzięki czemu skóra staje się znacznie bardziej podatna na działanie produktów kosmetycznych. Jakie są rodzaje oraz jakie efekty przynosi mikrodermabrazja? 

  Rodzaje mikrodermabrazji

  Na rynku kosmetycznym dostępnych jest kilka rodzajów mikrodermabrazji. Czym się charakteryzują? 

  • Mikrodermabrazja diamentowa – pokryte diamentem głowice są przeciągane po skórze, aby uzyskać pożądany efekt.
  • mikrodermabrazja wodno-tlenowa (oksydermabrazja) – to połączenie roztworu soli fizjologicznej z powietrzem pod ciśnieniem, które w postaci strumienia wyrzucanego pod ciśnieniem usuwa martwe komórki skóry.
  • mikrodermabrazja korundowa – wykorzystuje kryształki kordunu (tlenku glinu), które wydostają się z urządzenia pod ciśnieniem, dając efekt „piaskowania” skóry.
  • Laserowa mikrodermabrazja to najnowszy rodzaj metody złuszczania naskórka możliwy do wykonania dzięki zastosowaniu wiązek laserowych. Jest to precyzyjna i delikatna metoda, która wytwarza w skórze drobne otwory, pozwalające na rozległą regenerację.

  Sprawdź też: Mikrodermabrazja czym jest ten zabieg? Dla kogo jest przeznaczony? 

  Mikrodermabrazja laserowa dla kogo?

  Zabieg mikrodermabrazji laserowej stosuje się w przypadku szerokiej gamy problemów skórnych. Jest to właściwa procedura terapeutyczna dla osób z tłustą, trądzikową skórą z zatkanymi porami lub zaskórnikami, czy nierównym kolorytem skóry. Mikrodermabrazja może również pomóc osobom z rozszerzonymi porami i nierównym kolorytem skóry.

  Zabieg przeznaczony jest właśnie na sezon letni – opalona, pozbawiona blasku cera z powierzchniowymi i punktowymi plamami starczymi. Kobiety z pierwszymi oznakami starzenia, które chcą uzyskać efekt ujędrnienia, mogą również zdecydować się na zabieg, który dociera do głębszych warstw skóry i stymuluje fibroblasty, dając efekt wygładzenia zmarszczek.

  Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

  Nie można wykonywać mikrodermabrazji u osób z trądzikiem, egzemą czy łuszczycą. Nie jest to również dobry pomysł dla osób, które mają aktywną infekcję lub przewlekłą chorobę jakiegokolwiek rodzaju. Z mikrodermabrazji nie powinien korzystać także każdy, kto ma padaczkę lub jest zarażony wirusem HIV, wirusem zapalenia wątroby typu B lub wirusem zapalenia wątroby typu C.

  Ponadto osoby, które przyjmowały izotretynoinę, sterydy, leki immunosupresyjne, tetracykliny i niektóre inne leki muszą odczekać do 6 miesięcy od zakończenia leczenia.

  Mikrodermabrazja laserowa – efekty

  Laser mikrodermabrazji leczy zaskórniki, usuwając zanieczyszczenia z porów. Reguluje ilość sebum produkowanego przez gruczoły łojowe i poprawia ich funkcjonowanie. Zabieg wyrównuje koloryt skóry, rozjaśnia plamy posłoneczne i wygładza drobne zmarszczki.

  Już jedna sesja pomaga złuszczeniu się martwego naskórka, co z kolei nadaje skórze piękny blask. Aby zmaksymalizować efekty, powinno wykonać się serię trzech sesji co cztery lub sześć tygodni.

  Powiązane wpisy

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi? Od olejku...

  Komentarze

  Zobacz także

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi?...

  Zapalenie mieszków włosowych

  Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno...

  Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

  Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy....