test

  Mikrodermabrazja czym jest ten zabieg? Dla kogo jest przeznaczony?

  Jednym z najpopularniejszych zabiegów w całej medycynie estetycznej jest mikrodermabrazja. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie i polega na mechanicznym złuszczaniu najbardziej zewnętrznej warstwy skóry. Dzięki temu eliminuje wiele defektów estetycznych. Zabieg ten jest bezpieczny i nieinwazyjny, nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.

  Mikrodermabrazja – co to jest?

  To zabieg, który poprzez mechaniczne złuszczanie ściera warstwy rogowe naskórka. Stopień złuszczenia zależy od zastosowanej metody i czasu spędzonego na skórze. Istnieją trzy główne metody złuszczania: 

  • diamentowa (wałki z końcówkami diamentowymi) – ścieranie naskórka odbywa się za pomocą różnych głowic diamentowych o różnej średnicy, 
  • korundowa (wałki z końcówkami korundowymi) – do ścierania naskórka wykorzystuje się mikrokryształki korundu (rodzaj tlenku glinu), które są wyrzucane z głowicy pod ciśnieniem, który daje efekt piaskowania skóry,
  • wodno-tlenowa – jest to aplikacja strumienia soli fizjologicznej oraz sprężonego powietrza, który płynie z prędkością około 200 m/s; strumień złuszcza martwy naskórek, jednocześnie schładzając skórę.

  Sprawdź też: Mikrodermabrazja diamentowa – Jak wygląda zabieg? Jakie są efekty zabiegu? Czy jest dla każdego? 

  Mikrodermabrazja – dla kogo?

  Wiele osób zastanawia się, kiedy wykonać mikrodermabrazję i jak ją wykonać. Dobrze wiedzieć, że jest to jeden z najczęściej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej. Usunięcie powierzchownych warstw skóry pozwala na uzyskanie wielu pozytywnych efektów, zarówno terapeutycznych, jak i czysto estetycznych. Wśród wskazań do wykonania mikrodermabrazji można wymienić m.in.:

  • poszarzałą, zmęczoną skórę,
  • rogowacenie przymieszkowe,
  • trądzik pospolity,
  • drobne zmarszczki,
  • blizny różnego pochodzenia,
  • przebarwienia, uszkodzenia posłoneczne,
  • rozszerzone pory,
  • łojotok,
  • zaskórniki,
  • szorstki, przesuszony naskórek.

  Mikrodermabrazja nie jest skomplikowanym zabiegiem, więc nie trzeba się do niego wcześniej przygotowywać. Skóra musi być czysta (bez makijażu), można przetrzeć ją substancją antyseptyczną. Kosmetolog przykłada głowicę do twarzy i przesuwa ją w taki sposób, że skóra jest stopniowo ścierana (zabieg można zastosować również na szyi i dekolcie). Cały proces trwa od 30 do 45 minut. Naskórek na danym obszarze jest ścierany kilka-, kilkanaście razy, w zależności od indywidualnych potrzeb. Zabieg jest bezbolesny. Odczuwa się lekkie ścieranie skóry oraz ssanie.

  Mikrodermabrazja – jak często się ją  wykonuje?

  Liczba zabiegów zabiegu mikrodermabrazji jest dobierana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Brane są pod uwagę problemy, z którymi boryka się klient, stopnia ich zaawansowania oraz reakcji skóry na pierwsze zabiegi. W większości przypadków oczekiwane efekty zwykle przynosi seria kilku zabiegów.

  Powiązane wpisy

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi? Od olejku...

  Komentarze

  Zobacz także

  Jak naturalnie przyciemnić brwi? 

  Poszukujesz naturalnych metod, by przyciemnić i wzmocnić swoje brwi?...

  Zapalenie mieszków włosowych

  Zapalenie mieszków włosowych to częsta infekcja bakteryjna dotykająca zarówno...

  Peeling kawitacyjny w domu i w gabinecie. Dla kogo i jak często wykonywać zabieg?

  Peeling kawitacyjny to jeden z najpopularniejszych metod złuszczania twarzy....